• 0000008.JPG
  • 0000009.JPG
  • 00000013.JPG

41 Bieg Piastów

Już po raz siódmy odbyły się Mistrzostwa Polski Strażaków PSP w Narciarstwie Biegowym.
    W dniach 4 i 5 marca 2017 roku w ramach 41 Biegu Piastów odbyły się VII Mistrzostwa Polski Strażaków Państwowej Straży Pożarnej w biegach narciarskich. Strażacy rywalizowali na dystansach o długości  50 i 25 kilometrów w stylem klasycznym. W mistrzostwach wzięło udział w sumie 115 funkcjonariuszy PSP z całej Polski. Komendę Powiatową PSP w Świdnicy reprezentowało troje zawodników na dystansie 25 km stylem klasycznym:  mł. asp. Agnieszka Nowak,  asp. Rafał Bawoł  i st. kpt Maciej Nowak.
    Wśród  kobiet najlepsza okazała się Ewa Łabuz  z KW PSP Wrocław, która została Mistrzynią Polski kobiet PSP w biegach narciarskich z czasem 2:24:26. Drugie miejsce zajęła reprezentantka naszej komendy Agnieszka Nowak z czasem 2:27:40, a trzecie reprezentantka KP PSP w Wołowie Ilona Cytawa z czasem 2:42:36.
Jak widać całe podium należało do pań z Dolnego Śląska.

W śród mężczyzn najlepszy wynik również należał do strażaka z dolnego śląska a  był nim Waldemar Poręba z KP PSP Kamienna Góra. Drugie miejsce zdobył Mariusz Dziadkowiec Michoń  z Km PSP Jelenia Góra a trzecie Daniel Żamojtuk z KP PSP Gołdap.
Najlepszym strażakom  dyplomy wręczyli  wspólnie; Dolnośląski Komendant Wojewódzki PSP st. bryg. Adam Konieczny, Zastępca Dolnośląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st bryg. Marek Kamiński, przedstawiciel  Komendanta Głównego PSP mł. bryg Szymon Ławecki, oraz Komendant Miejski PSP w Jeleniej Górze bryg.  Jerzy Sładczyk.